Zakup i sprzedaż nieruchomości a koronawirus. Co się zmieniło? Zobacz wywiad z ekspertem

Utworzono: 2020-06-23 g. 13:49
Autor: Przemysław Zańko
zakup i sprzedaż nieruchomości
Pandemia nie powstrzymała Polaków przed zakupem nieruchomości, ale i tak mocno odcisnęła się na rynku. Sprawdzamy, co uległo zmianie.

Jeszcze na początku 2020 r. wszyscy analitycy rynku przewidywali dalsze wzrosty cen nieruchomości i kolejne rekordy w budownictwie mieszkaniowym. Nikt nie spodziewał się jednak pandemii koronawirusa z Wuhan, która wpłynęła na wszystkie sektory gospodarki.

Zapraszamy na: Wirtualne Targi Dom Mieszkanie Ogród 2020 

Jak wygląda kwestia zakupu i sprzedaży nieruchomości w czasach pandemii? Czy rację mają ci, którzy spodziewają się dużych spadków cen, czy może ci, którzy wieszczą znaczne podwyżki? Czy w związku z koronawirusem zmienił się jakoś sam proces obrotu nieruchomościami? O wszystkie te kwestie postanowiliśmy zapytać eksperta.

Zakup nieruchomości i sprzedaż nieruchomości w czasach koronawirusa

Choć pierwsze tygodnie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowały wyraźne zahamowanie na rynku nieruchomości, później sytuacja zaczęła wracać do normy. Polacy ponownie zaczęli zwracać się do deweloperów i agencji nieruchomości z zapytaniami o lokale mieszkalne. Wzmógł się też ruch w serwisach ogłoszeniowych. Czy jednak obecnie jest dobry czas na zakup czy sprzedaż nieruchomości? Na to i wiele innych pytań odpowiada marketer nieruchomości Krzysztof Kowalkowski.

Zobacz: Jak pandemia zmieniła rynek kredytów hipotecznych? Wywiad z ekspertem

Kategorie: Zakup nieruchomości i dokumenty
Tagi: rynek mieszkaniowy ceny mieszkań sprzedaż nieruchomości zakup nieruchomości koronawirus
Zobacz pełną wersję

Zdjęcia