Wybieramy rolety - jaki kolor i materiał? Zdjęcia

Utworzono: 2012-08-16 g. 15:39
Autor: redakcja.regiodom
Rolety mogą przepuszczać różną ilość światła
Decydując się na wybór rolet do kuchni, pokoju dziennego czy sypialni, musimy zastanowić się wcześniej, ile światła chcemy wpuścić.

Warto przy tym pamiętać, że światło słoneczne to naturalna oprawa dla wnętrza, która potrafi podkreślić elementy wystroju, bądź ukryć jego mankamenty.

Zobacz również: Rolety rzymskie: idealne rozwiązanie dla każdego okna i wnętrza 

O ilości wpuszczanego światła decyduje materiał, z którego są wykonane rolety

  Wszystko zależy od tkaniny – im grubszy splot, tym mniej światła przedostaje się do pomieszczenia. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie materiałów żakardowych, pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów przesączania się promieni słonecznych w miejscach wzoru i tworzenie intrygującego prześwitu we wnętrzu. Rolety na dzień i noc to z kolei połączenie materiałów: transparentnego i zaciemniającego w postaci poziomych pasów – opowiada Kamila Prałat z Franc Gardiner.

Jeżeli chcemy mieć dużo światła we wnętrzu – wybierajmy jasne kolory: biały, beżowy i wszystkie odcienie pasteli, które zatrzymają go jak najmniej. Promienie słoneczne przesączone przez roletę w takim kolorze, nie będą tak intensywne, a wnętrze pozostanie jasne i łagodnie doświetlone.

Dla tych, którzy nie przepadają za nadmierną ilością światła, bądź muszą korzystać z komputera, przeznaczone są rolety całkowicie zaciemniające pomieszczenia. Dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniającej promienie słoneczne, bądź posrebrzanego materiału odbijającego światło po zasłonięciu rolety, uzyskujemy całkowicie osłonięte przed słońcem pomieszczenie.

Pamiętaj, że dobrze dobrana roleta będzie ozdobą pomieszczenia, jak zasłony czy firanki.
Warto zobaczyć: Rolety Dzień i Noc: praktyczna i oryginalna dekoracja okna  

Kategorie: Tekstylia do domu
Tagi: dekoracja okien rolety rodzaje tkanin na rolety materiał na rolety
Zobacz pełną wersję

Zdjęcia