Aranżacja salonu i kuchni w kolorach białym, szarym i czarnym (zdjęcia)

Utworzono: 2015-11-16 g. 06:24
Autor: Edyta Hanszke
O takim wnętrzu gospodarze tego domu marzyli: stonowanym, uporządkowanym kolorystycznie. Dobranie wyposażenia do domu zajęło im pół roku.

Parter w ponad 200-metrowym domu pod Opolem gospodarze zaaranżowali w kolorach bieli, czerni i szarości. Ściany wszystkich pomieszczeń pomalowano na biało, a całą podłogę (salonu, jadalni, kuchni, ganku i holu) wyłożono jasnoszarymi, kwadratowymi dużymi kaflami o błyszczącej powierzchni.

Duży salon podzielony jest na dwie strefy: wypoczynkową i jadalnię. W części wypoczynkowej ustawiono czarne meble o błyszczących frontach, szary, duży narożnik i fotel, czarny stolik kawowy. W jadalni króluje duży czarny stół z krzesłami o czarnych ramach i szarych siedziskach (w wersji podstawowej – na osiem osób). 

Zobacz wideo: Funkcjonalna kuchnia

Gospodarze upatrzyli podobny i u znajomych i sprowadzili pod Opole z Wadowic. Największą ozdobą prostego stołu są nietypowe nogi, natomiast krzesła przyciągają uwagę ażurowymi ramami, dzięki czemu czerń została "odchudzona".

Strefę wypoczynkową od jadalnej oddziela nowoczesny kominek z frontem z czarnego błyszczącego kamienia. Drewno i akcesoria do kominka znajdują się po jego bokach, co nie zakłóca ascetycznych widoków.

Także dodatki w tej części dobrano w tej kolorystyce: czarne wazony i ozdoby, białe pojemniki i kwiaty, duży rodzinny obraz w biało-czarnej kolorystyce. 

Za jadalnią znajduje się półotwarta (jedną ścianą) kuchnia (kwadrat ok 4 na 4 m), także w kolorach biało-czarno-stalowych. Czarne są błyszczące fronty mebli, szare blaty, stalowy duży sprzęt AGD, a wszystko to na tle białych ścian. 

Za kuchnią wydzielona jest spiżarnia wąska a długa (o wymiarach 4 m na 1,20 m) z rzędem półek, na których pomieściły się nie tylko produkty spożywcze, ale i drobny sprzęt AGD, który nie zakłóca harmonii w kuchni. 

Radzimy: Jak urządzić spiżarnię w domu

W szarej tonacji utrzymana jest także aranżacja sporej łazienki na parterze, która pomieściła umywalkę, ubikację i kabinę prysznicową.

Na piętro prowadzą ciemnoszare schody, których znalezienie zajęło gospodarzom najwięcej czasu. – Proponowano nam rozwiązania, które wydawały się wizualnie zbyt ciężkie. Dlatego wybraliśmy schody ażurowe, żeby przepuszczały światło w bardziej tradycyjnej formule – opowiadają właściciele domu.

Hol na piętrze utrzymany jest jeszcze w czarno-białej tonacji: białe ściany, czarne drzwi, ale już w pokojach i górnej łazience pojawiają się żywsze barwy.

Zdjęcia

Kategorie: Projekty wnętrz
Tagi: dom wnętrze aranżacja projekty wnętrz