Betonowe gadżety jako oryginalna dekoracja wnętrz

Utworzono: 2020-08-17 g. 10:29
Autor: redakcja.regiodom
Świecznik z betonu
Beton stał się bardzo modnym materiałem we wnętrzach. Obok tradycyjnych betonowych płyt, dostępne są już także meble, blaty, umywalki, dekory strukturalne oraz akcesoria dekoracyjne wykonane z betonu.

Zobacz, co może powstać w wyniku zabawy plastyczną formą betonu architektonicznego. Projektując dekoracje z betonu twórcy inspirują się kształtem innych materiałów, takich jak papier czy tkaniny.

Akcesoria z betonu zaskakują kształtem i udowadniają, że każdy materiał, odpowiednio wykorzystany, może stać się podstawą do stworzenia pięknych i wyjątkowych gadżetów.

Dekoracje z betonu architektonicznego w aranżacji mieszkania

Talerz przypominający zastygłą zgiętą kartkę papieru może robić za paterę, na której łatwo wyeksponować owoce i orzechy – "smaczną" dekorację wnętrza.

Srebrno-szare dekoracje w kształcie gwiazd oraz litery ozdobne – od „A" do „Z" i znak „&" można wykorzystać do najnowszego trendu, dekorowania wnętrz przestrzennymi napisami i stworzyć oryginalny akcent aranżacyjny. Betonowy alfabet umożliwia tworzenie całych napisów. 

Polecamy również: Modny trend – pisanie na ścianach i naklejki z sentencjami 

Gwiazdy i litery mogą być użyte również jako podpórki do książek stojących na półce, albo sterty dokumentów biurowych, które trzeba ujarzmić.

Betonowa poduszka brzmi absurdalnie? Świecznik w takiej formie przewrotnie przełamuje skojarzenia miękkiej tkaniny i wygodnego łóżka. To zestawienie kształtu poduszki z trwałą mieszanką betonu jest nie tylko ciekawe, ale także funkcjonalne. Wgłębienie, które imituje odgniecenie na poduszce, uniemożliwia przelanie się wosku na mebel czy parapet. Jego pozostałości, które osadziły się wokół świecy, łatwo można usunąć ze świecznika podważając je nożem.

Można też pokusić się o kontrastowe połączenie chłodnego betonu z żywymi kolorami roślin. Betonowe donice sprawdzą się w pomieszczeniach wykończonych zarówno w klasycznym, jak i bardziej designerskim stylu.
Betonowe donice o większych rozmiarach mogą mieć zainstalowane kółka, tedy łatwo je przemieszczać, by aranżować wnętrze lub taras wedle uznania. W betonowych donicach można trzymać nie tylko rośliny. Mogą posłużyć też za pojemnik na gazety lub inne drobiazgi. Blat z betonu architektonicznego będzie odporny na zabrudzenia i działanie wody, jeżeli go zaimpregnujemy.fot. Morgan & Möller

Zobacz: Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Kategorie: Dekoracje i akcesoria
Tagi: gadżety do domu beton architektoniczny domowe gadżety
Zobacz pełną wersję

Zdjęcia