Zabobony związane z przeprowadzką. Kiedy można się wprowadzić do nowego mieszkania?

Utworzono: 2020-03-05 g. 11:42
Autor: redakcja.regiodom
Przeprowadzka do nowego mieszkania
Zabobonów związanych z przeprowadzką do nowego mieszkania jest dużo, czy warto się nimi przejmować? Jak to mówią, strzeżonego Pan Bóg strzeże, lepiej wiedzieć kiedy można się wprowadzić do nowego mieszkania, żeby się uchronić od wielu nieszczęść.

Przeprowadzka do nowego mieszkania to duże wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nie zależnie od tego czy przenosimy się na swoje, czy do wynajętego lokum osoby przesądne powinny znać pewne zabobony związane z przeprowadzką.

 

Kiedy się przeprowadzać?

To, w jaki dzień postanowimy się, przeprowadzić do nowego mieszkania ma znaczenie. Idealne dni na przeniesienie się to środa i sobota. Według niektórych przesądnych osób przeprowadzka w środę gwarantuje dużo gości, a w sobotę szczęście dla mieszkańców. Lepiej odpuścić sobie przenosiny w niedzielę. To dzień święty i nie powinno się wtedy wykonywać ciężkich prac. Przesąd ten mówi, że osoba, która jednak postanowi się przeprowadzać w niedziele „nie będzie mieć długiego życia". Nieodpowiednim dniem też są poniedziałek i piątek.

Polecamy: Przeprowadzka po polsku. Jak się do niej przygotować? 

A czy miesiąc ma znaczenie? Jak się okazuje tak, przeprowadzka w listopadzie może okazać się pechowa. Lepiej jest także przemyśleć kwestie lat przestępnych i datę 29 lutego. Nieodpowiedni czas na zmianę miejsca zamieszkania jest nów albo pełnia księżyca. Nie zaznacie także szczęścia w nowym domu jeżeli przeprowadzicie się do niego podczas wichury. Zabobon mówi, że taka pogoda wróży rozpad rodziny i wygaszenie uczuć.

Przesądy związane z meblami i aranżacją wnętrz

Pierwszym sprzętem, jaki powinien być wniesiony do nowego domu jest stół. To symbol bliskich więzi rodzinnych, które nawiązują się przy wspólnych posiłkach. Wprowadza dobrą energię do mieszkania i ma się przyczynić do tego, że lokatorom nie powinno nigdy zabraknąć chleba. Nigdy nie wnoście jako pierwszego łóżka, może to przyczynić się do wielu poważnych chorób.

Wystrzegajcie się także przywożenia do nowego mieszkania starych, niepotrzebnych i brudnych rzeczy, To może spowodować, że razem z nimi przeniesiecie stare troski i problemy i w ten sposób nie odetniecie się od złej przeszłości. Jeżeli chcecie mieć szczęście, to może zagwarantować to potłuczone szkło (tylko nie lustro, bo to 7 lat pecha). Mówi się także, że taki zabieg uchroni od kradzieży i zniszczeń w domu. Gospodyni po kątach powinna porozkładać grosiki, to gwarantuje pieniądze. No i oczywiście pierwszej nocy sen, który wam się przyśni, jest proroczy, więc warto go zapamiętać. Jako pierwszy do domu powinien wejść mężczyzna, co gwarantuje pomyślność. A przy rozpakowywaniu pudełek pamiętajcie, aby nie stawiać butów na stole, bo to przyciąga biedę.

Zobacz także: Jak dobrze kupić mieszkanie? Nie sugeruj się tylko ceną lokum 

Długie i szczęśliwe życie – domowe przesądy

Jeśli chcecie żyć długo i szczęśliwie w nowym domu powinniście unikać przeprowadzki do mieszkań, w których ktoś zmarł, pechowe są także te po eksmisjach, pożarach i kradzieży. Małżeństwa powinni unikać zakupu od ludzi, którzy się rozwiedli. Mieszkanie, które ma niechlubną przeszłość, powinno się wyświęcić i wygnać złe emocje. Oto kilka sposobów:

  • wypalenie świeczki do cna,
  • rozsypanie soli kuchennej w każdym pomieszczeniu, a po kilku minutach pozbycie się jej poza mieszkanie,
  • przemycie starych rzeczy (po poprzednich właścicielach) wodą z solą.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania warto także okadzić wnętrza szałwią. Jeżeli przeprowadzicie to prawidłowo, czyli nie dopuścicie do tego, by wygasło wówczas dom zostanie oczyszczony ze złej energii. Powieście także krzyżyk, ale nie nad drzwiami a obok nich. W przedpokoju niech zawiśnie lustro na wysokości wzroku (odstraszy to złe duchy), a oko proroka zawieszone nad wejściem uchroni domowników przed zawiścią i zazdrością gości odwiedzających dom. Jeśli chcecie być szczęśliwi w swoim nowym domu, to warto palić świece w oknach zwłaszcza tych po południowej stronie. Kolor świecy ma znaczenie, np.: czerwona oznacza pragnienie miłości, zielona gwarantuje pieniądze i bogactwo, a pomarańczowa wewnętrzną siłę. 

Kategorie: Porządki i eksploatacja
Tagi: zabobony przesądy przeprowadzka
Zobacz pełną wersję

Zdjęcia