Grzejniki dekoracyjne – trendy we wzornictwie grzejników

Utworzono: 2019-09-02 g. 07:19
Autor: Marianna Leśniewicz
Grzejniki dekoracyjne
Tradycyjne, mało estetyczne i często nie pasujące do wystroju wnętrza grzejniki odchodzą w zapomnienie. Powoli zastępują je designerskie, spersonalizowane modele. Zobaczcie nasz przegląd nowoczesnych grzejników dekoracyjnych.

Aranżując wnętrze częściej koncentrujemy się na kolorach ścian, rodzaju podłogi, elementach dekoracyjnych i wielu innych bardziej lub mniej istotnych szczegółach. Do niedawna nie mieliśmy zbyt dużego wyboru modeli grzejników, ze względu na mocno ograniczony asortyment produktów na rynku. Na szczęście to się zmienia i obecnie producenci oferują nam urządzenia, które są już nie tylko praktyczne, ale też cieszą oko. Nowoczesne grzejniki to ciekawa dekoracja wnętrz, wykonuje się je z oryginalnych materiałów, a nawet można na nich nadrukować fotografie.

Betonowe grzejniki – idealny wybór do wnętrza w stylu loftowym

Styl loftowy, czyli duże okna i pofabryczny klimat to ostatnio jeden z bardziej popularnych stylów wykończenia wnętrz. Aby spełnić oczekiwania klientów, producenci mebli, oświetlenia i dodatków wprowadzają do swojej oferty industrialne elementy wykończenia wnętrz, w tym grzejniki. Modele wpisujące się w loftowy klimat wykonywane są dzięki specjalnej technologii, z zastosowaniem odpowiednich mieszanek oraz zbrojenia rozproszonego z włókna szklanego.

Zobacz też: Betonowe gadżety jako oryginalna dekoracja wnętrz 

Designerskie grzejniki mogą być wyjątkową dekoracją domu

Podczas urządzania domu czy mieszkania zwykle kupujemy dodatki, które są nie tylko funkcjonalne, ale też ładnie wyglądają i pasują do stylu we wnętrzu. Wybierając dekoracyjne, designerskie grzejniki możemy w oryginalny sposób ozdobić nasze otoczenie. Niektóre modele są tak fantazyjne, że mogą z powodzeniem zastąpić rzeźbę lub obraz.

Fotografie na grzejnikach – sposób na personalizację wnętrza

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wykorzystywać ścian do ekspozycji prywatnej galerii. Ulubione zdjęcia naszych bliskich, ciekawe grafiki lub fotografie krajobrazu można z powodzeniem nadrukować na grzejniku. Nowoczesna technologia wykorzystująca nanopigmenty pozwala na pokrycie powierzchni, które zwykle nie nadają się do zadrukowania.

Niezależnie od aktualnych trendów, warto jest decydować się na to, co najbardziej nam odpowiada. W przypadku grzejników pamiętajmy, że jest to zakup na lata, decydujmy się zatem na taki model, który będzie pasował do nas jak i do naszego otoczenia. 

Polecany artykuł: Ciekawe pomysły na ekspozycje roślin we wnętrzach 

Kategorie: Ogrzewanie
Tagi: grzejniki dekoracyjne grzejnik
Zobacz pełną wersję

Zdjęcia